האם שיפוץ דירה יכול להיות קסום?

קסם של בועה ואורות
תוכן עניינים

שיפוץ הדירה הוא תהליך מתסכל בשל הלכלוך, האבק, חוסר היכולת לגור בבית וכד' – אך לא בהכרח! ברור שהתוצאה תעלה על התסכול, אך ניתן להקל גם על התהליך ואפילו לגרום לו להיות חיובי ביותר. האם אכן שיפוץ הדירה יכול להיות קסום?

 

כאב ראש או אופטימיות?

אנשים רבים נלחצים כאשר הם מתכננים שיפוץ. יש להם רתיעה טבעית מכל הקשור להתרוצצויות אחר קבלן שיפוצים מקצועי, איש אלומיניום, חשמלאי או אינסטלטור. מעבר לכך, ישנו לחץ לעמוד בתקציב המיועד ולא לחרוג ממנו, אך בכל פעם שחושבים שאין יותר הוצאות, לפתע צצות הוצאות חדשות.

לפיכך, לא בכדי ישנם זוגות הנשואים המשפצים את הדירה ומגיעים לכדי גירושין בגלל העימותים בנושא. המתח הנפשי, הלכלוך והאבק, חוסר היכולת לגור בבית והוויכוחים שבינו לבינה אינם קסומים כלל וכלל ובכל זאת, משתלם להיות אופטימי ולחכות לסוף.

שיפוץ דירה כפי שחלמתם לבסוף ישתלם. תוכלו להיכנס לדירה ה"חדשה" וליהנות ממטבח וחדרי אמבטיה חדשים, מריצוף מעוצב ומכל מה שהיה עד כה בגדר חלום. על מנת להקל על התהליך יש לתכנן היטב את השיפוץ וכך גם התהליך שלו יהיה קסום ופרקטי.

 

הכנת רשימה ומה ניתן לעשות לבד

בראש ובראשונה מומלץ להכין יחד רשימה של כל עבודות השיפוץ הדרושות ולהסכים על התוכנית. ייתכן שלבן הזוג יהיה "תיאבון גדול" בעוד בת הזוג תהיה מחושבת יותר. יש להגיע לעמק השווה ולבדוק האם באמת צריך לשבור קירות מסוימים, להשאיר את הסלון הישן, להחליף את הריצוף וכד'. חשוב להתייעץ עם בני משפחה או מכרים שהתנסו בשיפוץ בעבר ויוכלו לסייע לכם כאשר תיתקלו במחלוקות.

כחלק מחיסכון בעלויות רצוי לעשות תיקונים ועבודות קלות לבד. למשל, סתימת חורים, צביעת הקירות או התקנת ברזים. ניתן לרכוש את החומרים ולשפץ ביחד וכך ליהנות מהחוויה הזוגית. עם זאת לא כולם התברכו ביכולת לשפץ ולשם כך קיימים הרשימה והתקציב.

 

השוואת מחירים והמלצות

החלטתם לבחור באנשי מקצוע לעבודות השיפוץ? גם את הבחירה תוכלו לעשות בנינוחות ורצוי כמה שיותר מוקדם. בקשו המלצות ממכרים שהתנסו בשיפוץ של אנשי מקצוע, והזמינו את המומלצים לתת הצעת מחיר ולקבל חוות דעת על השינוי שברצונכם לעשות. מספיק להזמין בכל תחום 2-3 אנשי מקצוע ולקבל מושג על האיכות, המקצועיות והמחיר.

אפשרות נוספת לקבלת המלצות היא לחפש באתרי האינדקס המציעים את שירותיהם של אנשי המקצוע אותם מדרגים הלקוחות. בהמלצות צריך לבדוק שאנשי המקצוע ובעיקר קבלן השיפוצים סיימו את עבודתם בזמן, היו אמינים ולא דרשו סכומי כסף נוספים.

זו גם הסיבה לכתוב זיכרון דברים כאשר מסכמים את המחיר ומועד סיום השיפוץ. יתכן ויהיו ליקויים במהלך השיפוץ עליהם תצטרכו לשלם ולכן מומלץ להשאיר עוד 20% נוספים מעלות השיפוץ בצד כדי לא לפשוט רגל. עצה נוספת היא לשלם לקבלן השיפוצים רק כשהוא מסיים את עבודתו ולוודא שהשיפוץ לשביעות רצונכם.

אם תמנעו מראש אי נעימויות, תוכלו להרשות לעצמכם להתרגש לאורך כל תהליך השיפוץ, ולזכות בשיפוץ קסום.

 

תהליך שיפוץ הבית 

לול-הקוסם-הדגול
לול-הקוסם-הדגול-כיתוב

רוצים לשמח את הילד או הילדה ביום המיוחד שלהם? השאירו פרטים וקבלו הצעת מחיר מיידית!

השירותים שלי
באותו נושא
המדריך המלא למסיבת יום הולדת בבריכה

מסיבת יום הולדת בבריכה היא אטרקציה מושלמת לימי הקיץ! מדוע? כיוון שהיא משלבת אירוע חברתי ומשמח, יחד עם טבילה מרעננת, משחקים נחמדים, ואווירה מיוחדת במינה!

לול-הקוסם-מוציא-מטפחותתת
לקבלת הצעת מחיר חייגו עכשיו!