קוסם ליום הולדת מסביר כיצד להתמודד עם ילד יום הולדת ביישן

אם הייתי צריך לחלק את כל הילדים בעולם הייתי מחלק אותם לשלושה סוגים:

  1. ילדים שאני בתור קוסם ליום הולדת רק נכנס למתחם החגיגה והם כבר קופצים עליי ומחבקים אותי. הם משוחררים ב100%! בדר”כ זה נובע מאופי הילד ומהכנה נכונה של האמא לקראת בואו של הקוסם.
  2. ילדים שלוקח להם כמה דקות להיפתח ולשתף פעולה. אבל אחרי זה הם זורמים ומתקשרים והכל בדיוק כמו הילדים מסוג 1.
  3. ילדים ביישנים. אלו בעצם ילדים שלרוב יהיו מאוד מופנמים, שקטים ועם פעולות נכונות מצד הקוסם הם בסוף גם יהיו הילדים הכי מקסימים ונוחים להפעלה! על סוג זה של ילדים אני הולך לכתוב.

חשוב מאוד לזכור שאני כקוסם ליום הולדת, מטרת העל שלי באירוע היא שילד יום ההולדת ירגיש מיוחד ומאושר! ובשביל שילד יום ההולדת ירגיש כך – חשוב לי שהוא ירגיש משוחרר מהר ככל האפשר.

אז איך עושים את זה נכון?

* עוד בשיחה עם האמא שבה האירוע נסגר – אני שואל כמה שאלות בסיסיות על ילד יום ההולדת בכדי להגיע מוכן. אחת השאלות הינה: האם הילד ביישן? במידה וכן אני חוקר את זה טיפה יותר לעומק. (עד כמה הוא ביישן, האם יש סיבה מיוחדת לכך ועוד…)

* בנוסף – עוד בשיחה עם האמא אני אבקש ממנה להראות לילד כמה שיותר סרטונים שלי! ככה הוא ירגיש שהוא כבר מכיר אותי – ורמת הפתיחות תהיה גבוהה יותר.

* הגעה מוקדמת יותר מהרגיל. אם אני יודע שלוקח לי להתארגן חצי שעה, אני אבוא שעה שלמה לפני האירוע בכדי שיהיה לי זמן לשוחח עם ילד יום ההולדת.

* לא להתנפל! כשאני נכנס למתחם החגיגה ואני יודע שמצפה לי ילד ביישן – אני אכנס, אגיד לו שלום בצורה שקטה, ואלך ישר לארגן את הדברים שלי לפחות 5 דקות ברצף מבלי ליצור איתו קשר. אני אשיר לעצמי, אלך במהירות ועם חיוך על הפנים כל הזמן ועוד… העיקר שהילד יסתכל עליי, ייבחן אותי ויסיק לבד שאני מאוד ידידותי ונחמד ואין כל סיבה לדאגה. רק אחרי 5-10 דקות אני אפנה  אליו לצורך משימה פשוטה פשוטה. אחרי המשימה אני אשאל אותו איזו שאלה קטנה ואבקש ממנו לשמור לי על הדברים עד שאני חוזר. כשאחזור נתקדם עם התקשורת שלנו ושלב אחר שלב נשבור את הקרח עד למצב שהילד משוחרר ל-ג-מ-ר-י! הוא אפילו לא ישים לב שזה קורה.

"הגעה מוקדמת יותר מהרגיל. אם אני יודע שלוקח לי להתארגן חצי שעה, אני אבוא שעה שלמה לפני האירוע בכדי שיהיה לי זמן לשוחח עם ילד יום ההולדת."

ילד יום הולדת מחייך
בהתחלה הם ביישנים אך אם פועלים נכון – מהר מאוד הם נפתחים!

* במהלך הקריירה שלי כקוסם לימי הולדת יצא לי לראות ילדים סופר ביישנים שברגע שהבאתי להם מיקרופון עם שירים שהם אוהבים ומכירים – הם התחילו לשיר בו וכל הביישנות נעלמה כלא הייתה. זה מדהים בעיניי! יש משהו במוזיקה שמשחרר את הילדים לגמרי!

* עד שאני לא ארגיש שילד יום ההולדת משוחרר מספיק – אני לא אתחיל במופע. אני באתי לאירוע עם מטרה מסוימת (שילד יום ההולדת ירגיש מדהים!) ואם הוא לא מרגיש בנוח – המטרה לא תושג. לכן, גם אם זה אומר שאני אצטרך לעכב את תחילת המופע בכמה דקות – זה יקרה. כמובן שלרוב זה לא קורה ואני אעשה הכל כדי שזה לא יקרה אבל לפעמים – אין מה לעשות. זה פשוט קורה.

קוסם ליום הולדת מסביר כיצד להתמודד עם ילד יום הולדת ביישן
Sending
User Rating 5 (1 vote)

תגובות

רכב לבן
רעיונות להורים שמתכננים יום הולדת
איפה כדאי לחגוג בר מצווה?

האם בנכם עומד לחגוג גיל 13 ואתם מחפשים מקום מתאים לאירוע הבר מצווה? רוצים לחגוג מסיבת בר מצווה במרכז תל אביב במיקום נוח ומרכזי? הידעתם

למאמר המלא »
קוסם ליום הולדת נבהל שמקל הקסמים נשבר
קוסם ליום הולדת
מדריך לאירוע מסודר

לאחר שארגנתם את יום ההולדת בצורה הטובה ביותר, בחרתם את המתחם המתאים וארגנתם כיבוד ואוכל לילדים (ניתן להעזר במדריכים נוספים באתר הנוגעים לנושאים אלה), יש

למאמר המלא »
קוסם מעיף שולחן באוויר
קוסם ליום הולדת
רעיונות למאכלים ליום הולדת

רוב ההורים מעוניינים לדאוג שהילדים יאכלו אוכל אמיתי, בנוסף לממתקים, לחטיפים ולעוגה. במדריך הבא אתן לכם רעיונות למאכלים ליום הולדת וכמובן – טיפים. בהצלחה 🙂

למאמר המלא »
ילדה בצילומים
רעיונות להורים שמתכננים יום הולדת
5 רעיונות לבת מצווה מושלמת

חגיגת בת המצווה היא חגיגה אשר בגינה יש לבצע חשיבה מעמיקה על הקונספט, ועל כן אספנו חמישה רעיונות אשר יהפכו את החגיגה הזו לחגיגה בלתי נשכחת.

למאמר המלא »

השארת תגובה

Call Now Button