קוסם דתי – על מה חשוב להקפיד באירועים לקהל הדתי

בתור קוסם לאירועים יוצא לי להופיע לכל המגזרים שיש. חילונים, ערבים, דתיים, דרוזים, בדואים, רפורמים ועוד. חשוב מאוד שכל מגזר יקבל את האירוע כמו שמתאים לו עם שמירה על מנהגיו ומצוותיו. ברוב המקרים, עדיף קוסם שמכבד את חוקי המגזר אבל הוא פחות טוב מאשר הקוסם הכי טוב בעולם שלא מכיר את חוקי ומנהגי המקום.

קול אישה

בהופעות קוסם למגזר הדתי, ישנה הלכה שאומרת שאסור לגבר לשמוע קול של אישה ששרה מחשש שהוא ירצה אותה בדרכים לא כשרות. לכן – במופע מול קהל דתי חשוב לוודא שכל המנגינות והשירים לפני המופע, במופע ולאחר המופע – אינם מכילים קול אישה. והכי טוב – פשוט לעבוד עם מנגינות ללא מילים כלל. כך גם לא יהיה סיכוי שהשיר ששמת לא מתאים לרוח המקום אפילו אם גבר שר אותו. אצלי במופע – כל המוזיקה מורכבת ממנגינות בלבד.

שפה נאותה

זה נכון שתמיד צריך לשמור על שפה נקיה לא משנה מול מי אתה עומד, הרי בסופו של דבר מדובר על קהל של ילדים ואין שום אינטרס לפגוע להם בחינוך או ללמד אותם שפה גסה. אך בכל זאת – מול קהל דתי צריך לשים את הדגש שבעתיים. ישנם בדיחות שיתאימו לקהל חילוני גם אם הן מכילות טיפה גסויות אך מול קהל דתי גם מהם יש להימנע.

בחירת מתנדבים

ישנן קהילות של דתיים (בעיקר חרדים) בהן נהוג שלא להזמין בנות לבמה, אלא אם כן הן בנות 6 ומטה. לכן – יש להזמין רק בנים או ילדות קטנות במיוחד. בכל מקרה – מומלץ להתייעץ בנושא זה עם בעל האירוע ולקבל הנחיות מפורטות. אנחנו לא רוצים להגיע למצב שבו באמצע מופע יש אי נעימות בגלל נושא על רקע דתי. זה מתכון לאסון.

ללבוש כיפה

ישנו משפט שאומר "ברומא תהיה רומאי". זה כל כך נכון. שמגיעים לעבוד מול קהל שרובו דתי – יש לשים כיפה. זה יחבר אותך מאוד לקהל, יגרום להם להזדהות איתך, וגם מי שלא חושב שאתה דתי באמת – ידע שאתה מכבד אותו. מומלץ שתמיד תהיה כיפה מוכנה ברכב לכל מצב ועדיף שזו תהיה כיפה מכובדת ולא כיפת כותל או משהו כזה.

אם יש ספק – אין ספק

הקו המנחה בהופעות קסמים מול דתיים הינו שאם יש איזשהו ספק שאולי מה שאתה מתכוון לעשות יכול להתפרש בצורה לא טובה – פשוט לא עושים אותו. רק מה שבטוח בסדר ועל פי מנהגי המקום – עושים. לא להיכנס לפינות אפורות. הקהל יעריך אותך הרבה יותר על זה ולא להפך.

לזכות את הקהל ב"אמן"

הקסם הכי טוב שאתה יכול לעשות במופע מול קהל דתי הינו פשוט לקחת כוס מים, לברך ברכת שהכל (ברוך אתה ה' אלוקינו מלך העולם שהכל נהיה בדברו) ולשמוע את כל הקהל עונה "אמן". זה יחבר אותך לקהל, ייתן להם תחושה טובה והכי חשוב – שיתפת את כל הקהל.

לכבד לכבד לכבד

כלל המפתח הוא פשוט לכבד. לא להתווכח, להבין את המורכבות שגם ככה קיימת ולא להקשות עליה. להיות זה שמקבל ומכיל ורק לפתור בעיות. לא ליצור כאלו.

שיהיה בהצלחה!

לול הקוסם הדגול

כיצד ליצור סדר באירוע
לול הקוסם הדגול – קוסם לקהל דתי

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך מאת לול הקוסם הדגול:

קוסם דתי - על מה חשוב להקפיד באירועים לקהל הדתי
Sending
User Rating 5 (1 vote)

תגובות

קוסם ליום הולדת עושה כאילו יש לו קרניים
מדריכים למפעילים
מוזיקה כקצב לאירוע

לפני כמה חודשים אחד המפעילים הזמין אותי להפעלה שלו, להסתכל, לרשום דגשים ולהגיד לו בסיום האירוע מה אני חושב שהיה טוב יותר ומה פחות. מבלי

למאמר המלא »
אולם גדול
רעיונות להורים שמתכננים יום הולדת
לחגוג באולם לבר מצווה במרכז

אם בעבר הגעה של מנגליסט מקצועי לאירוע שלכם עלתה לא מעט כסף, כיום ניתן לקבל שירות של מנגליסט לכל אירוע בעלות אשר מתאימה בדיוק לתקציב

למאמר המלא »
ילדה בצילומים
רעיונות להורים שמתכננים יום הולדת
5 רעיונות לבת מצווה מושלמת

חגיגת בת המצווה היא חגיגה אשר בגינה יש לבצע חשיבה מעמיקה על הקונספט, ועל כן אספנו חמישה רעיונות אשר יהפכו את החגיגה הזו לחגיגה בלתי נשכחת.

למאמר המלא »
לול-הקוסם-ארנק-אש
קוסם ליום הולדת
יום הולדת בנושא שהילד אוהב

בעשור האחרון כבר מגיל קטן ילדים צופים בטלוויזיה ומחליטים מהי הדמות האהובה עליהם ביותר. רוב הדמויות בטלוויזיה או גיבורי הילדים ממתגים את עצמם ומוציאים אביזרים

למאמר המלא »

השארת תגובה

Call Now Button