על מה קוסם צריך להקפיד בהופעה למגזר הדתי

כמעט לכולם יוצא להיפגש עם המגזר הדתי מידי פעם. אם זה בעבודה, בלימודים, במשפחה וכו', או שאולי אתם בעצמכם משתייכים למגזר הזה. לפעמים אנחנו נוטים לחשוב שקוסם ליום הולדת לא נוהג להופיע בפני ציבור שומר מצוות, מכיוון שהם מקפידים על כל מיני דברים שחשובים להם ולעיתים הערכים עליהם הם מחנכים את ילדיהם עלולים להתנגש עם ההופעה. אבל מי שמכיר מקרוב יודע שגם דתיים מחפשים אטרקציות לימי הולדת וקיימים קוסמים שיודעים להתאים את עצמם לסוג כזה של הופעות.

מה ההבדל בין הופעה לציבור דתי לעומת הופעה לציבור הכללי?

קודם כל, מובן שגם כשקוסם מופיע בפני ציבור כללי הוא צריך להקפיד על הופעה מתאימה וחינוכית שלא פוגעת בערכי המוסר, אבל כשמדובר בציבור דתי העניין קצת יותר מורכב.

אצל רוב הדתיים נהוג לערוך אירועים לפי גבולות ההלכה ולכן לפעמים הדרישות של הורים לילד דתי מהקוסם עשויות להיות מעט שונות מדרישות של הופעה רגילה. בדרך כלל מדובר בבקשות פשוטות יחסית, שלא משנות את ההופעה באופן דרסטי, העניין הוא שהקוסם פשוט צריך להיות מודע ולשים לב ובכך לנהוג לשביעות רצונם של לקוחותיו.

גם אם אתם לא דתיים, להרבה אנשים יש קרובים או חברים דתיים, וכשמארגנים אירוע, מובן שחשוב לנו שכל האורחים שלנו ירגישו בנוח ויוכלו ליהנות, מבלי להוריד את רמת ההופעה בכלל, אפילו לא קצת.

על מה קוסם צריך להקפיד בהופעה לציבור דתי?

ברוב הציבור הדתי נהוג שלא לדבר עם ילדים קטנים בפומבי על נושאים מסוימים כמו אלימות וכדו'. קוסם שמעביר הופעה לילדים דתיים צריך להיות מודע לכך ולהגביר את תשומת הלב שלו למילים שהוא אומר. עליו להקפיד שלא לדבר בלשון גסה על מנת לכבד את ערכי הציבור ואת הילד החוגג.

דוגמא נוספת לכך היא השירים בהופעה. כמעט כל הקוסמים נוהגים לשלב בהופעתם שירים שיוצרים אווירה מתאימה לקסמים-מנגינה קצבית בקסמים מהירים שמדהימים את הקהל, מנגינה מסתורית בקסמים מפחידים וכו'.

בחלקים מסוימים מהציבור הדתי, נהוג שלא לשמוע שירים מסוימים ולכן לפעמים הורים דתיים יבקשו מהקוסם שלא להשמיע שירים שעוסקים בנושאים שמבחינתם הם לא מתאימים לאווירת האירוע הפרטי שלהם.

למה הכישרון של קוסם להתאים את עצמו לציבור הדתי הוא יתרון משמעותי?

קוסם שיודע כיצד להתאים את הופעתו לציבור הדתי, ידע גם להתאים את עצמו לכל ציבור שיפנה אליו כי יש לו מודעות גבוהה לצרכים שונים של סוגי אנשים מגוונים.

מבחינה מקצועית, קוסם כזה הוא ברמה גבוהה יותר מכיוון שהוא יודע להתאים את ההופעה שלו לכל מקום אליו יגיע ולהתחשב ברצון של כל לקוח. קוסם כזה מנוסה יותר באלתורים במהלך ההופעה, כך כשגם אם פתאום הוא מסתבך הוא יודע לצאת מזה בקלות מבלי ששמים לב לכך בכלל.

קוסם-לילדים-ליום-הולדת
קוסם לאירועים של דתיים

תגובות

תוכן עניינים

לול הקוסם בקטע ריחוף עם עשן
קוסם ליום הולדת
איך קוסם בוחר מתנדבים

קוסם מקצועי באמת הוא לא רק אחד שכולם נהנים בהופעה שלו. קיימים מספר דברים המעידים על רמתו המקצועית של הקוסם וכדאי לברר אותם מראש על

למאמר המלא »
לול-הקוסם-הדגול-מוציא-קלפים-מהפה
קוסם ליום הולדת
חגיגת יום הולדת חלומית

כאשר יום ההולדת של ילדכם הולך ומתקרב כך עולות גם ההתלבטויות לגבי הצורה בה תחגגו לו/ה את היום החגיגי והחשוב. אירוע יום ההולדת הוא אירוע

למאמר המלא »

0 תגובות

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגב

    Visitor Rating: 5 Stars

השארת תגובה

Call Now Button