מדוע קוסם חייב להיות גם מצחיק

אני מכיר הרבה קוסמים. חלקם טובים יותר וחלקם פחות, אך המאפיין שתמיד נשאר אצל כל הקוסמים הטובים שמצליחי לרתק את הילדים במשך כשעה הוא שכולם מצחיקים! היום קוסם ילדים יכול להיות הקוסם הטוב בעולם עם הקסמים המתקדמים ביותר – אם הוא לא מצחיק זה לא שווה הרבה.

בעולם שבו יש כל כך הרבה גירויים ולחצי מהילדים כבר יש אייפון בכיס (במיוחד בגילאי 7 ומעלה), ההפעלה חייבת להיות מרתקת ומצחיקה.

כל גיל וההומור שלו

להצחיק ילדים זו משימה פשוטה אם יודעים לעשות את זה. כמו כל דבר בחיים. מה שחשוב זה להתחבר לדמות, לא לפחד לצחוק על עצמך והכי חשוב – להתאים את סוג ההומור לגיל הילדים. ילדים בגיל 4 יצחקו יותר מפרצופים מצחיקים, בלבולי מילים וכדומה. מומלץ להימנע מהיבהלויות יתר כי בגיל זה הם יכולים להיבהל ולפרוץ בבכי. ילדים בני 4 גם מאוד אוהבים שהקוסם נכשל, שהוא צוחק על עצמו ושכואב לו.

לעומת ילדים בני 4, בגיל 7  או 8 הילדים כבר יותר בוגרים, יותר מבינים ולכן הומור שנון עם משחקי מילים, או סלנגים מטרנדים חמים לאותה תקופה, או דיבור פחות ילדותי ויותר רציני – יצחיקו אותם יותר. חשוב מאוד כשעובדים עם הגיל הזה לא להישמע תינוקי מידיי. אם הילדים יחליטו שהמפעיל מתאים לילדים קטנים בלבד – באותו רגע הוא איבד אותם.

לא לפגוע באף אחד

הרבה פעמים (ממש כמו בחיים) לקוסם ליום הולדת יש אחלה של בדיחה בראש אבל היא על חשבון אחד הילדים. צריך להפעיל שיקול דעת בכובד ראש האם הבדיחה עלולה לפגוע באחד הילדים או לא. אף אחד לא היה רוצה להיות בתור ילד שנפגע מבדיחה וכל הגן / כיתה צוחקים על חשבונו. זו סיטואציה לא נעימה שמשאירה כוויה בלב של אותו ילד.

אם בכל זאת החלטתם לעשות קטע שהעוזר שלכם יכול לפרש כמשהו שהוא נגדו (כמו למשל לתת לו מקל קסמים והמקל ישבר וכל הילדים יצחקו) מומלץ לקחת את המתנדב כמה דקות לפני שהמופע מתחיל, להסביר לו בדיוק מה הולך להיות, להראות לו את המקל קסמים ואיך הוא נשבר, להסביר לו שזו בדיחה ושאפילו ישתתף בבדיחה וישאל אתכם "מה זה ספגטי?!" ואז הילד יבוא מוכן והסיכוי שהוא יעלב נמוך במיוחד.

כל אחד והדמות שלו

משהו חשוב אחרון לסיום – חשוב מאוד לפתח דמות. כל אחד והדמות שלו. אפשר להיות רציני, או ילדותי, או כעסן או כל דבר. מה שחשוב זה לשמור על קווי הדמות הללו לאורך כל ההפעלה ובמידה ובחרתם בדמות שהיא מצחיקה ומרושלת – חשוב לדעת לעשות את המעבר הזה לאיש רציני כשצריך. אחרת הילדים לא יקשיבו לך וילדים מאוד אוהבים לבחון גבולות. לכן, על הפעם הראשונה שזה קורה – להפוך לרציניים ולהסביר מה צריך לעשות או לא לעשות.

לסיכום: להצחיק ילדים זו אמנות! צריך לדעת לעשות את זה. מומלץ לראות סרטים מצוירים, לקרוא סיפורי ילדים, ללכת להצגות של מפעילי ילדים ולקבל השראה על איך להצחיק ילדים. כמובן שכל אחד צריך למצוא את הדמות שלו והכי חשוב לזכור – בדיחה שעבדה למישהו אחד לא בטוח תעבוד לאדם אחר.

שיהיה בהצלחה!

לול הקוסם הדגול.

ילדים צוחקים
הפתעות – מוסיפות המון ליום ההולדת!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך מאת לול הקוסם הדגול:

תגובות

תוכן עניינים

קוסם ליום הולדת - תמונת נושא
מדריכים למפעילים
כיצד להצחיק ילדים

אם אתם רוצים לפתח קריירה בהפעלת ילדים, או להיות קוסם, ליצן, להטוטן וכדומה, או שאתם סתם רוצים לגרום לילדים לשמוח וליהנות כדאי לכם לדעת מהי

למאמר המלא »

0 תגובות

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגב

    Visitor Rating: 5 Stars

השארת תגובה

Call Now Button