יצירות לילדים – תרגול מפתח ומעשיר

בתקופה האחרונה אתם מוצאים את עצמכם מבלים הרבה יותר עם הילדים בבית, בגלל המצב, ואתם תוהים איך להעביר את הזמן? חשוב לכם שהזמן המשותף שלכם יהיה גם כמה שיותר איכותי ומעשיר? אם כך, כדאי שתדעו שיצירות עם ילדים יכולות להתאים, כך ששווה להשקיע מחשבה בנושא הזה.

 

איך לבחור את היצירות הנכונות?

אם זו הפעם הראשונה שבה אתם חושבים על יצירות לילדים, בוודאי תתפלאו לגלות כמה אופציות יש היום בתחום הזה. למעשה, יש מגוון רחב ביותר של רעיונות ולכן ברור מדוע צריך להשקיע מחשבה ולבחור את היצירות ואת הפעילויות הכי מעניינות שיש. לא קל להתחיל לעבור על רשימה אינסופית של אופציות ולכן כדאי לעשות סינון מסוים בין האפשרויות הרבות. לדוגמא: האם היצירה שבה אתם עומדים לבחור באמת מתאימה לגיל של הילדים שלכם? והאם היצירה נראית לכם כמו עוד פעילות פשוטה שהמטרה שלה היא להעביר את הזמן? או שאולי מדובר על פעילות שיכולה להיות גם כמה שיותר מפתחת ומעשירה? כמו כן, רצוי לבדוק גם כמה ילדים יוכלו לקחת חלק ביצירה בו זמנית, במיוחד אם יש לכם יותר מילד אחד.

 

האם צריך אביזרים מתאימים ליצירות השונות?

עוד נתון שצריך להתייחס אליו כשחושבים על יצירות שונות שמיועדות לילדים, זו השאלה האם יש צורך באביזרים שונים ומגוונים. לדוגמא, האם אתם צריכים צבעים מיוחדים? בריסטול או כל מיני חפצים אחרים? מאוד מומלץ לעשות "שיעורי הבית" מראש, לתכנן את הדברים ובמידת הצורך לרכוש את כל האביזרים הדרושים לכם. כך תוכלו להיות בטוחים שכאשר אתם מתחילים לעשות את היצירה עם הילדים, או מציגים אותה בפניהם, לא יחסר לכם דבר. שימו לב גם לשאלה האם מדובר על יצירות שהילדים עושים לבד או שאתם עושים ביחד איתם. יש לכך משמעות שכן בסופו של דבר הרעיון הוא לבחור ביצירות מעשירות ומעניינות אך בוודאי תרצו ליהנות גם מזמן האיכות המשותף שלכם איתם.

 

האם מדובר על יצירות מומלצות?

לבסוף, אם אתם מנסים לבחור בין מגוון רחב של יצירות העשרה לילדים, יש משמעות גם לשאלה האם מדובר על יצירות שכולם ממליצים עליהן בחום או לא. היום אתם יכולים למצוא לא מעט המלצות באינטרנט אודות יצירות מסוגם שונים. לכן כדאי לעשות עבודת הכנה ולברר האם מדובר על יצירה שההורים האחרים ממליצים עליה והאם כולם מספרים על חוויות טובות עם הילדים? יש לבדוק עוד כמה פרטים לוגיסטיים, כמו לדוגמא: האם מדובר על יצירה שעדיף לעשות בחצר או בתוך הבית? האם היצירה עלולה להיות מלכלכת? ובנוסף, כמה זמן צריך להשקיע בעניין? רק אחרי שיהיו לכם כל הפרטים הנדרשים תוכלו לבחור את היצירה הכי מפתחת ומעניינת עבור הילדים, אז למה אתם מחכים?

תגובות

תוכן עניינים

רכב לבן
רעיונות להורים שמתכננים יום הולדת
איפה כדאי לחגוג בר מצווה?

האם בנכם עומד לחגוג גיל 13 ואתם מחפשים מקום מתאים לאירוע הבר מצווה? רוצים לחגוג מסיבת בר מצווה במרכז תל אביב במיקום נוח ומרכזי? הידעתם

למאמר המלא »