טיפים לחגיגת יום הולדת עם קוסם בתנאי חוץ

לול הקוסם הדגול מול קהל גדול במיוחד
תוכן עניינים

הקיץ הגיע ומזג האוויר מאפשר לחגוג אירועים בחוץ – בחיק הטבע. ישנם מקומות אידיאליים יותר וישנם מקומות שבשום פנים ואופן לא כדאי לחגוג בהם. כלל המפתח הינו – לראות האם חוגגים באותו מקום הרבה אירועים או שזו הולכת להיות פעם ראשונה. מקומות חיצוניים שמוצלח לחגוג בהם ימי הולדת בחוץ לרוב מלאים באירועים ואתם לא תהיו הראשונים שתחגגו שם וכנראה שגם לא האחרונים.

צל!

הדבר החשוב ביותר שעליו אסור להתפשר כשחוגגים יום הולדת בטבע עם קוסם הינו – צל! לא משנה איזה מפעיל יבוא או איזה מופע קסמים הולך להיות, בלי צל – זה מקרה אבוד! מעבר לזה שזה מסוכן מאוד, ילדים לא מסוגלים לשבת ולהתרכז במופע קסמים כשעה כשיש להם שמש קופחת על הראש. גם ככה כשחוגגים בחוץ בימים חמים יותר (במיוחד בחודשים יולי אוגוסט) לא קל להחזיק את הילדים אבל אם המופע ברמה מספיק גבוהה – כל עוד יש צל הם יקשיבו ויהנו. לא כדאי לנסות ולראות מה קורה אם שמים אותם בשמש. להימנע בכל מחיר!

גני שעשועים

במידה והאירוע מתקיים בחוץ – חשוב להשתדל שלא יהיה בקרבת מקום גן שעשועים משום שמספיק שילד אחד דומיננטי התגעגע לנדנדה, באותו רגע יש אטרקציה נוספת באירוע בו זמנית, מה שיקשה על האירוע ויהפוך אותו לפחות מסודר. ניתן לקרוא עוד על זאת במדריך שכתבתי בנושא יצירת סדר באירוע.

במידה ובכל זאת יש גן שעשועים בקרבת מקום – חשוב מאוד שהמפעיל ייתן לפני ההפעלה לפחות רבע שעה זמן להנות ממנו ורק אז לרכז את כל הילדים אחרי שהם שבעו ממנו. אותו דבר אם יש מתנפחים, או כל אטרקציה כזו או אחרת שפועלת בעל כורחם בו זמנית איתכם במהלך המופע.

הגברה מתאימה

כשעושים אירוע בחוץ – חשוב לוודא שיש הגברה שמתאימה לאירועי חוץ. חשוב שההגברה תהיה איכותית מאחר שבתנאי חוץ האקוסטיקה פחות טובה, יש רעש בנוסף אליכם מסביב (רוח, אנשים שעוברים, בעלי חיים ועוד…). דבר נוסף שחשוב הוא לוודא שיש הגברה ספייר! מספר הפעמים בהם נתקלתי באירועים בהם ההגברה הראשית פשוט הפסיקה לעבוד באמצע אירוע באירועים בחוץ – גבוהה מאוד. זה קורה בגלל שלרוב ההגברות הללו עובדות על סוללות וככל שההגברה בשימוש מספר רב יותר של פעמים – כך הסיכוי שהיא תיגמר באמצע ההפעלה – גדל. (סוללות שנטענות מחדש לא באמת נטענות כל פעם כמו בהתחלה אלא נחלשות מפעם לפעם ואין לדעת מתי זה לא יהיה מספיק).

שולחן הממתקים

גם באירועי פנים מומלץ להכין מפה אטומה שלא רואים דרכה בכדי לכסות את שולחן המתוקים לאחר קבלת הפנים, דקה לפני תחילת המופע, אבל באירועי חוץ – מדובר על פעולה שפשווט חייבת להתבצע!

באופן כללי באירועי חוץ – תמיד נרצה להקטין את מספר הגירויים החיצוניים להפעלה. תמיד יהיו גירויים – אם זה בעל חיים שעובר, או רכב, או קבוצת אנשים בלתי צפויה, או 1001 דברים אחרים. בכל אירוע משהו אחר מפתיע. לכן – חשוב למקד את הילדים עד כמה שאפשר בהופעה ולמזער עד כמה שאפשר את הגירויים החיצוניים. כמובן שההפעלה חייבת להיות סופר איכותית בכדי לוודא שהילדים אכן מרותקים. מומלץ מאוד גם שהקוסם יהיה מצחיק.

עוזר או עוזרת

מכיוון שהאירוע מתקיים בחוץ, יכולות להיווצר מורכבויות גדולות ובלתי צפויות יותר מאירוע שמתקיים במקום סגור. לכן – תמיד טוב שיהיו זוג ידיים נוספות שיוכלו למזער את האתגרים הצפויים והלא צפויים שיבואו. בתור לקוח – הייתי שמח להוסיף 100 עד 200 שקלים בכדי שהקוסם יבוא עם עוזר. העוזר הזה הולך לעזור בעיקר לבעל האירוע. אין יותר כיף לבקש עזרה ממישהו שבא לאירוע בדיוק בשביל המטרה הזו מאשר להתחיל לחפש הורים כאלו ואחרים שיסכימו לעזור.

לעבוד עם רשימה!

באירועי חוץ שלא כמו באירועי פנים – מה שהבאנו איתנו לאירוע – זה מה שיהיה. אם בטעות שכחנו את הסכין של העוגה / כוסות חד פעמיות / כל דבר אחר – זה לא כמו באירוע פנים שפשוט ניגשים למטבח ולוקחים. כאן אין מטבח ושיכחון של דבר כזה או אחר עלול להוביל להתמודדות מיותרת. לכן – לעבוד עם רשימה! עוד כמה ימים לפני האירוע להכין רשימה של כל הדברים הדרושים ליום ההולדת ולעבוד איתה, כך נוודא שלא נשכח שום דבר והאירוע יהיה מושלם! חשוב מאוד במקרה שבכל זאת משהו נשכח – לדעת לאלתר. אני בתור קוסם לימי הולדת תמיד לוקח איתי באוטו כמה דברים בסיסיים שהסבירות שהלקוח ישכח גבוהה – בכדי להציל את המצב כמו נרות יום הולדת, מצית, סכין לעוגה, חוט לבלונים, מפה אטומה ועוד.

שמירה על ארץ ישראל נקיה

חשוב להצטייד עם מספר רב של שקיות זבל לכל מקרה שיבוא. תמיד צריך להשאיר את שטח הפעילות נקי לפחות כמו שקיבלנו אותו אם לא יותר! אם כל אחד ישמור על הסביבה שלנו נקיה – כולנו נהנה ממנה. אפשר גם בסוף יום ההולדת לפני חלוקת ההפתעות להגיד לילדים שמי שיאסוף הכי הרבה זבל – יקבל הפתעה נוספת. כך גם תהליך הניקוי יהיה נעים ומאתגר.

אישור מהעירייה

דבר נוסף שחשוב לדאוג לו – לוודא שיש אישור מהעירייה לקיום הפעילות. כל מקום ומה שנהוג בו. ישנם מקומות שבמידה ולא מפעילים גנרטור אלא משתמשים בהגברה שפועלת על סוללות – זה תקין, וישנם מקומות שכל הגברה מכל סוג שהיא – אסורה. לכן יש לוודא מראש עם העירייה מה התנאים באותו מקום שבו רוצים לחגוג. חשוב לבצע את הבדיקה הנ"ל מראש בכדי להימנע ממצב שבו מגיע פקח ומבקש לפנות את המקום. זהו מצב לא נעים והפקח יכול גם לתת דו"ח לבעל/ת האירוע ולקוסם.

משהו אישי לסיום

אני מאוד אוהב אירועים בחוץ! הטבע והמרחב זה משהו שאין לו תחליף. כל מה שצריך זה לבוא מוכנים לאירוע, לא לשכוח שום דבר, לבחור את המקום בצורה מושכלת, לוודא שהמפעיל אכן יודע את העבודה ושהוא מגיע עם הגברה מתאימה והכי חשוב – להגיע יום לפני האירוע למקום שבו אנו רוצים לחגוג ולהתרשם מהצל ומהסביבה. ככל שנגיע מוכנים יותר לאירוע – כך מספר האתגרים הצפויים יקטן.

שיהיה בהצלחה ונתראה בפארק הבא!

לול הקוסם הדגול

קוסם לילדים
חגיגת יום הולדת בפארק -רעיון נהדר!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך מאת לול הקוסם הדגול:

לול-הקוסם-הדגול
לול-הקוסם-הדגול-כיתוב

רוצים לשמח את הילד או הילדה ביום המיוחד שלהם? השאירו פרטים וקבלו הצעת מחיר מיידית!

השירותים שלי
באותו נושא
יום הולדת – טיפים רעיונות

בדרך כלל כשרוצים לארגן יום הולדת לאדם קרוב ואהוב אנחנו נתקלים בבעיה: מה באמת עושים? איך יוצרים אירוע מרגש? ואיזה אפקטים ואטרקציות כדאי לשלב בחגיגה?

מתנות ליום הולדת 70

שוברים את הראש מה להעניק לכבוד יום הולדת 70? באמצעות חברת תכשיטי משפחה תוכלו להעניק מתנה בלתי נשכחת בדמות תכשיט זהב מקורי ומעוצב. להלן הפרטים.

אמן חושים לכל אירוע

ארגון אירוע, בין אם משפחתי, עסקי  או על אירוע אחר, מגיע תמיד לשלב שבו נשקלת מה שנקראת בעגה המקצועית "האתנחתא הקומית". המארגנים שוקלים מה הדבר

5 רעיונות לבת מצווה מושלמת

חגיגת בת המצווה היא חגיגה אשר בגינה יש לבצע חשיבה מעמיקה על הקונספט, ועל כן אספנו חמישה רעיונות אשר יהפכו את החגיגה הזו לחגיגה בלתי נשכחת.

רעיונות ליומולדת

שוקלים מה לעשות ביום ההולדת המתקרבת? ובכן, להלן מספר הצעות ייחודיות וכיפיות אשר יהפכו את יום ההולדת שלכם לבלתי נשכחת. יום ההולדת מתקרבת – מה

איפה כדאי לחגוג בר מצווה?

האם בנכם עומד לחגוג גיל 13 ואתם מחפשים מקום מתאים לאירוע הבר מצווה? רוצים לחגוג מסיבת בר מצווה במרכז תל אביב במיקום נוח ומרכזי? הידעתם

ההפתעות הכי שוות לימי הולדת

מארגנים יום הולדת בקרוב? אין כל ספק כי על מנת להפיק את יום ההולדת המקורי והטוב ביותר עליכם לרכוש הפתעות בעבור האורחים, כאשר כיום מדובר

לחגוג באולם לבר מצווה במרכז

אם בעבר הגעה של מנגליסט מקצועי לאירוע שלכם עלתה לא מעט כסף, כיום ניתן לקבל שירות של מנגליסט לכל אירוע בעלות אשר מתאימה בדיוק לתקציב

מנגליסט לאירוע

אם בעבר הגעה של מנגליסט מקצועי לאירוע שלכם עלתה לא מעט כסף, כיום ניתן לקבל שירות של מנגליסט לכל אירוע בעלות אשר מתאימה בדיוק לתקציב

לול הקוסם בקטע ריחוף עם עשן
קוסם ליום הולדת
AsaelMagic
איך קוסם בוחר מתנדבים

קוסם מקצועי באמת הוא לא רק אחד שכולם נהנים בהופעה שלו. קיימים מספר דברים המעידים על רמתו המקצועית של הקוסם וכדאי לברר אותם מראש על

קרא עוד »
קוסם מעיף שולחן באוויר
קוסם ליום הולדת
AsaelMagic
רעיונות למאכלים ליום הולדת

רוב ההורים מעוניינים לדאוג שהילדים יאכלו אוכל אמיתי, בנוסף לממתקים, לחטיפים ולעוגה. במדריך הבא אתן לכם רעיונות למאכלים ליום הולדת וכמובן – טיפים. בהצלחה 🙂

קרא עוד »
קוסם ליום הולדת נבהל שמקל הקסמים נשבר
קוסם ליום הולדת
AsaelMagic
מדריך לאירוע מסודר

לאחר שארגנתם את יום ההולדת בצורה הטובה ביותר, בחרתם את המתחם המתאים וארגנתם כיבוד ואוכל לילדים (ניתן להעזר במדריכים נוספים באתר הנוגעים לנושאים אלה), יש

קרא עוד »
לול-הקוסם-מוציא-מטפחותתת
לקבלת הצעת מחיר חייגו עכשיו!