איך השם לול הקוסם הדגול בא לעולם

רבים הלקוחות, חברים ומכרים ששואלים אותי – למה אתה קורא לעצמך בשם "לול הקוסם הדגול", מאיפה זה הגיע? איך חשבת על זה? ובכן, התשובה לשאלה הזו טיפה מורכבת, במאמר זה אפרט איך נולד השם ומה התהליך שהוא עבר עד שהגיע לשם "לול הקוסם הדגול".

אז… איך הכל התחיל

בשנת 2012 התגייסתי לצבא. עד לגיוס – עבדתי בתור קוסם בעיקר באיזור בית שמש (העיר שבה גדלתי), כידוע – בית שמש זו עיר עם צביון דתי ולכן לא הייתה לי שום בעיה לעבוד עם השם "עשהאל". זה לא שיש לי בעיה עם השם או משהו (תכלס ברור שיש לי בעיה אבל זה נושא לדיון אחר 🙂   ) אבל פשוט הילדים הכירו את השם ולא הייתה להם בעיה להגות אותו.

בשלב מסוים, לא ברור מתי, שם הבמה שלי הפך ל"הקוסם המקסים עשהאל". עם השם הזה רצתי כמה שנים טובות עד לגיוס לצבא.

במהלך השירות הצבאי שלי שירתתי ביחידת דובדבן בתור לוחם ולכן השילוב עם הקסמים היה קשה. אך למרות הקושי, בסופי שבוע בהם הייתי בבית – תמיד דאגתי שתהיה לי הופעה. החודשים חלפו ובינואר 2015 הייתי בדרך לרופא שיניים מטעם הצבא, הייתי ברכבת בירושלים ופתאום חשבתי לעצמי שאני עוד פחות מחודשיים משתחרר מהצבא ואני הולך לחזור להופיע, אבל הפעם זה לא הולך להיות באיזור בית שמש, כי אני מתכנן לעבור לרמת גן לגור עם החברה שהייתה לי באותה תקופה.

פתאום עלו לי מחשבות על זה שבאירועים שהופעתי במרכז – כשהצגתי את עצמי בפני הילדים בשם "הקוסם המקסים עשהאל" – אף ילד לא זכר את השם שלי וגם מי שכן זכר – לא הגה את השם שלי כמו שצריך.

אם פתאום נתקלתי בילד שזכר והגה את השם שלי כמו שצריך – זה ממש היה מרגש אותי! זה כמעט אף פעם לא קרה.

הבנתי שאני צריך למצוא לי שם במה. כשיש לי התלבטויות גורליות בחיים כמו שם במה לרוץ איתו לכמה שנים לפחות יש בנאדם אחד שאיתו אני מתייעץ – ומה שהוא אומר – קדוש!

קוראים לו רותם, הוא גם קוסם בעצמו והוא אחד האנשים הכי חכמים שאני מכיר. הוא פשוט יודע לתת את העצה הנכונה בזמן הנכון ובכל הפעמים שהקשבתי לו – יצא מוצלח בכל הקשר. אז הרמתי טלפון לרותם, התחלנו להריץ כל מיניי רעיונות ואפשרויות עד שהוא פתאום שאל אותי: "תגיד אחי, איך חברה שלך קוראת לך? מה שם החיבה שהיא נותנת לך?" עניתי לו שהיא אוהבת לקרוא לי "לולי". רותם אמר שזה כיוון מעולה ושכדאי לי לשבת ולפתח אותו. למצוא לו סלוגן או המשך. זרמתי עם הרעיון והתקשרתי לחברה שהייתה לי באותו זמן. אני לא אשכח את השיחה הזו לעולם. התקשרתי אליה, נתתי לה הקדמה על הנושא, סיפרתי לה שדיברתי עם רותם (גם היא הכירה אותו) ושהוא ייעץ לי לקרוא לעצמי בשם החיבה שאת נותנת לי "לולי". ואז היא צחקה ממש ואמרה לי תוך כדי צחוק: "לול הקוסם הדגול"! היא צחקה, אני קרנתי מאושר. הבנתי שמצאתי את מה שחיפשתי. זה גם שם קליט, וגם משלב מילה מעניינת מאוד שתגרום לילדים לזכור את השם שלי.

בשביל שהילדים יזכרו את השם שלי – כל הופעה שלי נפתחת בזה שאני מספר שקוראים לי לול הקוסם ואז אני אומר שזה לא לול כמו של תינוקות, ולא לול של תרנגולות, אלא לול הקוסם!

אז אם הגעתם עד לכאן, תודה רבה שקראתם, את המאמר, אני נהנתי לשתף אתכם ולהיזכר בעצמי. תודה רבה לרותם רשתי המלך ולאקסית שלי.

נתראה באירוע הבא!

לול הקוסם הדגול

לול הקוסם הדגול
לול הקוסם הדגול

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך מאת לול הקוסם הדגול:

תגובות

תוכן עניינים

לול הקוסם בקטע ריחוף עם עשן
קוסם ליום הולדת
איך קוסם בוחר מתנדבים

קוסם מקצועי באמת הוא לא רק אחד שכולם נהנים בהופעה שלו. קיימים מספר דברים המעידים על רמתו המקצועית של הקוסם וכדאי לברר אותם מראש על

למאמר המלא »
קוסם ליום הולדת עושה כאילו יש לו קרניים
מדריכים למפעילים
מוזיקה כקצב לאירוע

לפני כמה חודשים אחד המפעילים הזמין אותי להפעלה שלו, להסתכל, לרשום דגשים ולהגיד לו בסיום האירוע מה אני חושב שהיה טוב יותר ומה פחות. מבלי

למאמר המלא »

0 תגובות

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגב

    Visitor Rating: 5 Stars

השארת תגובה

Call Now Button